Тарасівка Києво-Святошинського району

≡≡
Версія для друку

Викладаємо повний текст звернення депутата Щеголь О. В. до керівництва держави та правоохоронних органів.

 

Голові Верховної Ради України
Парубію А. В.

Прем'єр-Міністру України
Гройсману В. Б.

Генеральному прокурору України
Луценку Ю. В.
Прокурору Київської області
державному раднику юстиції 3 класу
Киричуку Максиму Юрійовичу

Голові Національної поліції України,
генералу поліції другого рангу, 
Князеву Сергію Миколайовичу

Начальнику Головного управління Національної поліції у Київській області, 
Генералу поліції третього рангу 
Ценову Дмитру Миколайовичу

Начальнику Києво-Святошинського відділу поліції,
Полковнику поліції 
Євтушенку Валерію Вікторовичу

Депутата Тарасівської сільської ради 
VII скликання
Щеголь Оксани Володимирівни

08161, Київська обл., К-Святошинський р-н, с.Тарасівка,

Відкрите звернення
Я, депутат Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, прошу Вас звернути увагу на те, що відбувається у с. Тарасівка, а керівництву правоохоронних органів - втрутитися в ситуацію та надати правову кваліфікацію діям Тарасівського сільського голови Сизона Володимира Григоровича. 
Вже три роки ведеться протистояння між головою села Сизоном В.Г., який відкрито лобіює інтереси забудовників та опозиційними депутатами, які представляють інтереси своїх виборців (Щеголь О.В., Щеголь В.С., Майборода М.О., Середа Ю.В., Юрченко Л.І.).
Основна боротьба точиться за генеральний план села, крім того є багато інших питань, які включають в себе незаконну забудову єдиного стадіону в Тарасівці: https://www.facebook.com/Boyarka24/videos/1949354672061026/https://www.youtube.com/watch?v=lJnxQRFHMTY&feature=youtu.be, та питань, що стосуються нового кладовища: https://hromadske.ua/p…/tarasivka-seliany-proty-kladovyshchahttps://www.poglyad.tv/z-tarasivky-hochut-zrobyty-mizhnaro…/
Найважливішим та найбільш спірним питанням на даний момент є питання розгляду та затвердження генерального плану села.
Ще у 2015 році були проведені громадські слухання, на які, відповідно до Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів №555 від 25.05.2011 року були подані ряд пропозиції та зауважень громадськістю та депутатським корпусом ради. 
На даних слуханнях, які для унеможливлення участі у них мешканців села були призначені на ранок понеділка, було створено погоджувальну комісію у складі 25-ти осіб, як із представників сільської ради та органів місцевої влади, так і з представників професійних об'єднань та спілок, а також представників громадськості.
За результатами роботи погоджувальної комісії було визначено, що село не буде забудовуватися новими багатоповерхівками, з чим погодилися усі члени погоджувальної комісії, в тому числі і сільський голова та представник розробника містобудівної документації – інституту "УКРНДПІЦИВІЛЬБУД" (копія протоколу засідання погоджувальної комісії – додається). Незважаючи на це, Сизон В.Г., який вже 24 рік поспіль є діючим Тарасівським головою, йде наперекір рішенням громадських слухань і всупереч волі громади тричі намагався проштовхнути проект генерального плану з багатоповерхівками для затвердження на сесії сільської ради. 
Крім того, Сизоном В. Г. тільки після візиту до Тарасівської сільської ради у квітні 2016 року народних депутатів України Ганни Гопко та Остапа Єднака, було вперше за 24 роки оприлюднено чинний генеральний план села Тарасівка. Приховування сільським головою чинного генплану неодноразово висвітлювалося у мас –медіа. https://www.youtube.com/watch?v=EohnclP-c3w https://hromadskeradio.org/…/yak-na-kyyivshchyni-vlada-ne-d… 
Станом на дату написання даного звернення відбулося три спроби затвердити генеральний план, що не відповідає рішенню громадських слухань.
Під час першої спроби, у вересні 2017 р., http://tarasivka.org.ua/…/19-sesiya-1-zasidannya-28092017.h… на сесію прийшло багато жителів села, які висловили свою категоричну незгоду з будівництва нових будинків. Як наслідок генеральний план було відправлено на доопрацювання до проектного інституту для внесення до нього пропозицій, врахованих погоджувальною комісією. Здивуванню мешканців села не було меж, коли у квітні 2018 року генеральний план повернувся до сільської ради на затвердження у вигляді, ще гіршому, аніж восени 2017 року. Якщо у вересні 2017 року у генеральному плані, всупереч рішенням погоджувальної комісії, було визначено територію нової багатоповерхової багатоквартирної забудови площею 15 га, то у квітні 2018 року дана площа склала вже 18 га.
Під час другої спроби затвердження генерального плану, у квітні 2018 р. на сесію прийшло близько 15 невідомих людей у камуфляжі, які заблокували прохід до сесійного залу, не пускали опозиційних депутатів та громаду. Залякували депутатів та громаду, погрожували, тиснули та провокували до сутичок. Я викликала поліцію, але чесно Вам скажу, поліція, яка прибула на місце подій, бездіяла. 
Відео з сесії можна переглянути за посиланням: https://www.facebook.com/100009744017957/videos/624954411172687/?post_tag_id=1831438680247128
http://mykyivregion.com.ua/…/zgraya-titushok-vimagala-vid-…/.
Тільки під тиском громади, яка висловила свою категоричну незгоду з діями сільського голови, генеральний план не було затверджено.
Третя спроба затвердити генплан відбулася 12-го липня 2018 року, на сесію знову приїхало вже близько 30 невідомих чоловіків у камуфляжі (автобусом АА 4070 КК), які представились учасниками АТО і сказали, що їм немає де жити, і депутати повинні затвердити генплан з багатоповерхівками. Люди в камуфляжі заблокували вхід до ради. Мною -депутатом Щеголь О. В. було викликано поліцію, неодноразово телефонувала на гарячі лінії МВС, в Кабмін, в Київську облдержадміністрацію. Але зібралося багато людей, приїхали журналісти, поліція, і під тиском громадськості люди у камуфляжі покинули приміщення ради. Відео з сільської ради можна переглянути за посиланням. https://www.facebook.com/lekallyse/videos/2018712971506070/.
Непоодинокими є і випадки тиску Тарасівським сільським головою Сизоном В.Г. на опозиційних депутатів та постійного порушення у перешкоджанні депутатській діяльності.
За позовом забудовника – Обслуговуючого кооперативу ЖБК «Енергетик», який будує багатоповерхівки впритул до єдиного сільського стадіону, Києво-Святошинський районний суд наклав арешт на будинок депутата Середи Ю.В., за те, що депутат Середа подав проект рішення на сесію, про непродовження договору оренди з забудовником. 
Депутат має право та зобов’язаний вносити проекти рішень на сесію та відстоювати думку своїх виборців. У нас в селі мешкає 10 000 мешканців, згідно державних будівельних норм для такої кількості населення має бути повноцінний стадіон з біговими доріжками, трибунами та душовими, який обіцяв діючий голова Сизон В. Г. у своїй передвиборчій кампанії у 2010 та 2015 роках
Тарасівський сільський голова Сизон В. Г. свідомо, всупереч інтересам ради, визнав у апеляційній інстанції (у відзиві на апеляційну скаргу депутата Середи Ю. В. по справі №911/2173/17) позов, чим наніс значні збитки громаді села. Результатом таких дій Сизона В. Г. стало ухвалення рішення суду про визнання права оренди на земельну ділянку на користь забудовника – ЖБК «Енергетик», ЄДРПОУ 33330315, адреса реєстрації Київська область, Києво-Святошинський район, с. Тарасівка, вул. Шевченка 3а, надбудова, директор Дідур Ф. В. 
На засідання суду апеляційної інстанції та на засідання суду касаційної інстанції сільський голова Сизон В. Г. не з’являвся, явку представника ради не забезпечив, чим по суті вчинив кримінальне правопорушення, передбачене положеннями статті 367 КК України (службова недбалість), та статті 364 КК України (зловживання службовим становищем). 
Стали частими розповсюдження анонімних листівок, одна з яких, що депутат Середа Ю. В. підтримує спільноту ЛГБТ Тарасівки та Боярки. Відвертий фотошоп участі на парадах нашого колеги. Фактично відбувається цькування та розповсюдження завідомо неправдивої інформації, щодо діяльності депутата Середи Ю.В. 
27.07.2018 депутатів Щеголь О. В. , Майбороду М. О. , а згодом і депутата Щеголь В.С. було викликано на допит до слідчого Власенка В.С. за надуманими підставами, вказаними у заяві Сизона В.Г. та депутата Жукової О.І., за якими було зареєстровано кримінальні провадження. Депутатів звинувачують у тиску на голову та інших депутатів, у тому, що депутати погрожували голові та його родині, у зриві сесій. 
Вважаю, що заява сільського голови до правоохоронних органів є тиском на депутатів та перешкодження депутатській діяльності, за що передбачена відповідальність відповідно із статтею 351 Кримінального кодексу України.
Відбуваються систематичні залякування депутатів та активістів села Тарасівки. Відкриті кримінальні справи тому доказ. Фактично руками поліції діюча влада фабрикує кримінальні справи на депутатів та активістів, що відстоюють думку громади. Діючий режим Тарасівки всіма законними та незаконними методами тисне на представників громади. 
1.03.2018 я звердалась до Тарасівської сільської ради з прохання надати копії протоколів, належним чином завірених( копію звернення додаю). На моє звернення отримала відповідь - з мене вимагали кошти за копії( копію відповіді від 5.03 2018 додаю). Згідно закону, депутат має право отримати будь-які документи, письмове звернення депутата – це вимога. Мою вимогу було проігноровано. І так відбувається постійно. Прошу вжити міри.
Прикро від того, що руками поліції Тарасівський сільський голова намагається залякати місцеве населення та їх представників – депутатів ради. Хочеться вірити в те, що колись в нашій державі запанує закон. Поліція буде робити свою роботу, прокуратура свою, а громадяни – будуть захищеними.
Підсумовуючи наведене, повторно звертаю Вашу увагу на тому, що Тарасівським сільським головою систематично здійснюється перешкоджання діяльності депутатів Тарасівської сільської ради, а відтак прошу вжити всіх можливих заходів щодо уникнення подібних випадків у майбутньому.
Крім того, прошу керівництво правоохоронних органів вважати дане звернення як заяву про вчинення Тарасівським сільським головою Сизоном В. Г. та посадовими особами ДП "УКРНДПІЦИВІЛЬБУД" злочину, передбаченого статтею 351 Кримінального кодексу України, та зареєструвати відповідне кримінальне провадження. 
Про результати розгляду даного звернення прошу письмово поінформувати депутата Щеголь О. В. на адресу:_ 08161 с.Тарасівка, Києво-Святошинський р-н, Київська обл.____________

31.07.2018 Щеголь О.В.

 

Текст взято із фейсбук сторінки "Казкова Тарасівка".

 


Некорекний ввод!
Невірний
захісний код!