Тарасівка Києво-Святошинського району

≡≡
Версія для друку

Раз вже знову почало підніматися питання розміщення малоповерхової забудови в Тарасівці, поясню, свою позицію, чому не можна говорити про їх розміщення на території молокозаводу і ферм.

Розміщувати нерухоме майно на земельних ділянках можуть виключно їх власники, але виключно відповідно до генплану та детальних планів території.

У 2015 році люди (230 чоловік було на громадських слуханнях) сказали, що вони не хочуть багатоповерхової забудови. І на тих територіях вирішено було зробити рекреаційні території, території комунальної забудови та зону підприємництва.

Нічого дорбого багатоквартирна забудова селу не принесе.

Навіть малоповерхова забудова (визначення якої, до речі, немає у нових ДБН (які ще не зрозуміло діють чи ні) принесе додатково кілька сотень або тисяч кількість мешканців. Куди подіти дітей цих новоприбулих?

Садки, школи? Паркувальні майданчики для авто? Подивіться як біля багатоповерхівок, будь-де, в передмістях Києва, стоять автівки... Далеко ходити не треба, - де стоять автівки на Шевченка 9а та 11? Скільки пішохідних зон залишилося там для людей. По-моєму тільки зелена зона біля дитсадка.

Куди скидати стоки від новопобудованих будинків, навіть малоповерхових? Боярка і так постійно незадоволена нашими новими мешканцями на полі біля школи, кажуть депутати їх, що очисні треба реконструйовувати, а коштів немає. Боярські очисні уже на межі своїх можливостей з прийому стоків.

Рівень води в криницях у приватних домоволодіннях упав і далі падатиме. Тобто скоро у нас в криницях, крім фекалій із КНС, яку періодично прориває через переповнення колектору, нічого не буде, в т.ч. і води, якщо і далі заселятимуться нові люди в багатоквартирну (хай теоретично і малоповерхову) забудову.

Про це хтось думає?

Чи власники земельних ділянок на фермі (а там по суті він один - депутат облради Боднар, пов'язаний з екс-нардепом Губським) думають про те, як швидше набудувати будинки, отримати прибуток, а потім люди хай самі розбираються зі своїми проблемами.

Яскравий приклад Крюківщина (сильно багато там набудували малоповерхіовок?) Який забудовник захоче будувати 4 поверхи, коли квартири в таких будинках матимуть шалену ціну?

І ще. Що отримає село від забудови у фінансовому плані? Від малоповерхової? Аж нічого. Максимум, якщо заплатять (а багато хто і не платить) то пайові внески, які складають ДО 4% (може бути і менше) від собівартості квадратного метру. Порахуйте скільки це буде. Хай квадрат (собівартість) коштує 200 дол. то з будинку, де є, наприклад 4 4х поверхових під'їзди по 16 квартир = 64 квартири*40 м.кв.= 20,5 тис.дол, або 500 тис. грн. з яких відрахуються витрати на підведення інженерних мереж до цих же будинків!!!

Ви ж напевно знаєте, що вартість дитсадка приблизно 80 млн.грн. а школи - до 200 млн. То скільки потрібно будинків, щоб побудувати дитсадок для дітей з цих будинків? 160 будинків малоповерхових, це якщо кошти не будуть вираховуватися на проведення інженерних мереж.

Тепер про територію комунальної забудови. У нас громадського центру в селі немає, де діти могли би в гуртки ходити, і спорткомплексу для зайняття спортом немає, ось про що треба думати.

Діти виростуть і куди ходитимуть? В садок, школу, у гуртки, яких немає і не буде з таким підходом до планування сільської території...... Вже діти учаться у переповненій школі і переповненому дитсадку.

Тепер про підприємництво. На території, яка відводиться під підприємництво, дозволено розміщувати такі об'єкти як заклади торгівлі (ринок, магазини) об'єкти обслуговування (перукарні, ремонт одягу, взуття, годинників, радіоапаратури тощо), виробництво (не плутати з об'єктами промисловості). Хіба виробництво паперових серветок чи пакування чаю це зло? Як контролювати виробництво - є процедура громадських слухань, де люди можуть подати свої пропозиції. Об'єкти не введуть в експлуатацію, якщо ця процедура не буде дотримана. Ми періодично розглядаємо детальні плани в раді, і дивимося, хто і що хоче будувати, які об'єкти виробництва. Чи може офісно-складські приміщення - це погано? Ці об'єкти, які будуть розміщені на території підприємництва, описані вище, наповнюватимуть бюджет, з якого будуватимуться дороги, замінюватиметься освітлення у селі, можливо колись шляхом співфінансування побудують дитсадок. На відміну від забудови, яка тільки додасть проблеми. З бізнесом же ніхто не розмовляв.

Зі слів голови ніхто не хоче йти у село, де не затверджений генплан. Ну то затвердіть його, так як сказала громада у 2015. І бізнес прийде на площі біля залізниці. Тільки це ж не вигідно. Бо вже забудовники мають зайти... Якось так.

 

Некорекний ввод!
Невірний
захісний код!