Тарасівка Києво-Святошинського району

≡≡
Версія для друку

Прорив дамби озера з фільтратом у Тарасівці 14.03.2018 р. та 24.03.2018 р. Шлях фільтрату до річки Сіверка.

_DSC7762.jpg Юрій Середа, депутат Тарасівської сільської ради

Першу частину статті читайте за цим посиланням.

24.03.2018 року разом із одним із активістів із села Крюківщина, я побував на дамбі біля озера фільтрату, щоб зрештою розібратися, чи дійсно новостворена дамба пропускає фільтрат, чи це були тільки чутки.

Провівши біля озера півтори години часу, обстеживши озеро фільтрату, обидві дамби та сам струмок, по якому тік фільтрат, мною було отримано додаткову інформацію, що стосується витоку фільтрату та потрапляння його до річки Сіверка.

Ця інформація є надзвичайно важливою та доводить те, що фільтрат 14.03.2018 року таки прорвав обидві дамби і потрапив до русла річки Сіверка, та далі - до сіл Тарасівка, Юрівка, Віта - Поштова. Крім того, фільтрат і досі продовжує просочуватися у грунтові води, отруюючи питну воду у криницях мешканців Крюківщини, Тарасівки, Юрівки та Віти-Поштової.

Отже:

 1. Укріплена важкою технікою 15.03.2018 року "перша" дамба пропускає фільтрат. Цей факт добре видно на відео і на фото (фото 1-12), зроблених 24 березня.  Рівень фільтрату значно впав - на 50-70 см, в порівнянні з датою виявлення першого прориву - 14.03.2018 р. і  це свідчить про те, що фільтрат просочується через дамбу і потрапляє в грунт. Фільтрат не переливається, а тече з-під низу дамби. Температура на дворі була +2 градуси, тому не складно уявити, в яких обсягах фільтрат потече в річку Сіверка, коли температура підніметься. 
 2. 26.03.2018 року було повторно обстежено дамбу і виявлено, що фільтрат так і далі продовжує витікати, тепер дамба розмита сильніше в порівнянні з 24.03.2018 року. І чим вище підніматиметься температура, тим більше фільтрату з водою буде витікати з озера. 
 3. Прорив дамби 14.03.2018 року був. Причому прорвало як першу, так і другу дамбу, (на фото видно прорив обох дамб) і вода із шкідливим фільтратом потрапила до річки Сіверка. Зверніть увагу на фото зроблені 24 березня (фото 13-18). На них видно шлях фільтрату від дамби до річки Сіверка.
 4. Для тих хто ще і після цього не повірив у те, що фільтрат дійсно витікав, - ось оце відео, яке показує весь шлях фільтрату від озера - збірника фільтрату до річки Сіверка. Крім того, переглянувши зазначене відео, порівняйте його із фото, які були зроблені 14 та 15 березня (фото 19-58) та на яких чітко видно, що фільтрат прорвав і першу і другу дамбу і вільно витікав до річки Сіверка.

 1. Враховуючи наведене, є відвертою неправдою слова керівника Києво-Святошинського ВУЖКГ Іллі Котова, висловлені ним у мережі Фейсбук: і ось оці слова, сказані ним під іншим постом: "Прошу не піддаватися на провокації. Рівень фільтрату знаходиться під контролем. Для цього і були створена 2 захисні дамби. Підйом рівня води закономірне явище у весняний період, що підтвердила вчорашня ситуація на дорозі біля полігону ТПВ. Але ні в які річки та озера фільтрат не потрапляє і не існує жодної загрози екологічної безпеки! Крім того, мова йде вийнятково про підйом рівня звичайної дощової води. Спец техніка розпочала роботу з укріплення дамб, а у разі подальшого продовження дощів та паводку комунальне підприємство спільно з ДСНС проведе першочергове відкачування фільтрату."
 2. Техніка на дамбі дійсно працювала, але почала вона працювати лише зранку 15.03.2018 року, тобто як мінімум через 16 годин після того, як витік фільтрату через обидві дамби був виявлений активістами (фото 59-68). 
 3. Кожного разу, коли протягом декількох останніх років відбувався прорив (перелив) так званої "другої" дамби, фільтрат потрапляв до річки Сіверка, отруюючи воду як у озерах так і у криницях мешканців. 

 

  І ще раз щодо того, що робити:

 1. Фільтрат продовжує витікати, тож треба терміново укріпити місце його витікання.
 2. Фільтрат, який все ще продовжує витікати, потрібно із озера фільтрату вивозити на очисні споруди, де проводити його знешкодження та утилізацію. Тим паче, такий порядок утилізації фільтрату зазначений у Методичних рекомендаціях із збирання, утилізації та знешкодження фільтрату полігонів побутових відходів, затверджених Наказом Мінрегіонбуду від 20.08.2012 року №421.
 3. Провести якомога швидку рекультивацію Тарасівського сміттєзвалища, 
 4. Для тих людей, які думають про своє майбутнє, і розуміють, що тривалість їх життя та життя їх рідних і близьких залежить не тільки від якості продуктів, які вони споживають, наявності автомобілів, на яких вони їздять, та помешкань, у яких вони проживають, але в першу чергу і від води, яку вони п'ють - однозначно робити аналізи води з криниць та свердловин, включаючи аналіз води на наявність таких важких металів, таких як ртуть, нікель, кадмій, свинець, хром, та інших хімічних елементів, а також аміаку та нафтопродуктів, оскільки наслідки вживання забруднеої води дуже плачевні:

Наслідки споживання людиною забрудненої води. 

Характер споживання води

Забруднювач

Захворювання

Біологічний

Пиття та їжа

Патогенні бактерії

Холера, дизентерія, черевний тиф, гастроентерит, лептоспіроз, туляремія

Віруси

Інфекційний гепатит

Паразити

Амебна дизентерія, дракункульоз, гельмінтоз, ехінококоз.

Вмивання, прання у воді

Паразити

Шестосоміазиз, дерматит, стронгілоідоз

Проживання або знаходження біля води

Через комах – переносників

Малярія, жовта лихоманка, сонна хвороба, філяритоз

Хімічний

Пиття та їжа

Нітрати

Метагемоглобінемія

Сполуки фтору

Ендемічний флюороз

Миш'як

Інтоксикація

Селен

Селеноз, інтоксикація

Свинець

Інтоксикація

Поліциклічні ароматичні вуглеводні

Рак

Надто м'яка вода

Артесклероз, гіпертонія

Хром

Уровська хвороба

Нікель

Алергія шкіри

Мідь

Ураження неревної системи

Фенол

Отруєння

 Результати хімічного аналізу фільтрату можна побачити у наступній таблиці:

29750917_1735688149822623_2139394883_n.jpg


Некорекний ввод!
Невірний
захісний код!