Тарасівка Києво-Святошинського району

≡≡
Версія для друку

Генплан голови вчетверте не затверджено

11 квітня в Тарасівській сільській раді відбулося пленарне засідання 41-ої сесії ради.

На порядку денному багато питань, перше з яких - затвердження генерального плану села Тарасівка.

І знову, вже вчетверте генплан було подано без врахування інтересів громадськості - а саме із багатоповерховою забудовою на площі понад 15 га.

Але і цього разу голові та депутатам, затвердити генплан не вдалося. Чому - читайте нижче, а текст із відео сесії - дивіться за посиланням.

 

Отже, почнемо!

11 квітня стало для Тарасівки знаковим.

Саме в цей день, 11 квітня 2019 року в Тарасівці відбулося пленарне засідання чергової 41 сесії ради 7 скликання, до порядку денного якого було включено ряд важливих питань.

Серед них - бюджетні та земельні, комунальні та містобудівні питання, ну і найголовніше - вчетверте на розгляд ради винесено питання про затвердження генплану села.

Генплану, об який вже неодноразово ламалися списи, та який з 2015 року так і не був тричі затверджений у пропонованій сільським головою, Володимиром Сизоном, редакції - із багатоповерховою забудовою на площі понад 15 га.

На сесію завітали як прихильники так і противники генплану в редакції сільського голови, причому противників генплану з багатоповерхівками було в рази більше, незважаючи на будній день.

Відкрилася сесія, як і зазвичай, із прослуховування державного гімну.

Одразу ж після гімну сільський голова намагався поставити на голосування питання затвердження порядку денного сесії, однак один із опозиційних до голови депутатів - заступник голови постійної депутатської комісії з питань регулювання земельних відносин, екології та охорони навколишнього середовища - Юрій Середа вказав на порушення головою регламенту сесії.

Депутат Середа зауважив, що відповідно до регламенту ради перед затвердженням порядку денного ради депуатам надається час на подання та обговорення пропозицій, а також обговорення порядку денного сесії по пунктах.

Крім того Юрій Середда вказав на те, що ним було подано чотири проекти рішень про відправлення генплану села на доопрацювання та зачитав їх і запропонував обговорити та включити їх до порядку денного.

Відповідно до поданих депутатом Юрієм Середою проектів рішень, генплан села необхідно доопрацьовувати, оскільки він:

а) розроблений без урахування пропозицій громадськості, викладених у протоколі засідання погоджувальної комісії ще в 2015 році;

б) розроблений без проведення процедури стратегічної екологічної оцінки, передбаченої законом України "Про стратегічну екологічну оцінку";

в) розроблений за ДБН (державними будвельними нормами) 2018 року, які не набули чинності та набрання чинності яких було зупинено наказом Мінрегіонбуду, а відтак дані у пояснювальній записці до генплану не відповідають чинним будівельним нормам;

г) порядок денний сесії був оприлюднений з порушенням 10-ти денного строку, передбаченого частиною 10 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Крім того, депутат Середа зазначив, що постановою Верховного Суду від 20.03.2019 року було скасовано судове рішення, яке фактично дозволяло будівництво 6 багатоповерхівок на 365 квартир на території старого молокозаводу (біля залізниці), а це є ще однією причиною неможливості затвердження генплану на даний момент, оскільки відповідно до діючого генплану ця територія не була передбачена для розміщення багатоквартирних будинків.

Ще один проект рішення, що вказував на необхідність відправлення проекту генплану на доопрацювання внаслідок непроведення стратегічної екологічної оцінки та неврахування думки громадськості, висловленої у 2015 році під час громадського обговорення проекту генплану, був поданий депутатом Михайлом Майбородою. Михайло зазначив, що генплан у такому вигляді порушує ряд положень законодавства, та не може бути затверджений і запропонував повернути його до проектного інституту.

Заслухавши вказаних депутатів, рада взялася обирати секретаря на одне засідання у зв'язку із відсутністю Вікторії Бесарабець. Сільським головою було запропоновано кандидатуру голови так званої "земельної" комісії Сергія Терещука, за що і було проголосовано вісімнадцятьма голосами із присутніх двадцяти шести депутатів.

Однак роботи для секретаря ради в цей день виявилося небагато. Одразу ж після того, як секретар зайняв своє місце, сільський голова спробував повторно затвердити порядок денний, у відповідь на що не тільки депутати, а вже і присутні мешканці Тарасівки вказали на порушення головою регламенту.

Свою думку щодо неможливості затвердження генплану у вигляді, в якому він був повернутий після тривалого перебування на "доопрацюванні", висловив і голова "будівельної" комісії - Леонід Юрченко.

Депутат зазначив, що рада не може прийняти генплан вже чотири роки. Дев’ять місяців генплан доопрацьовувався інститутом УКРНДПІЦИВІЛЬБУД. В результаті доопрацювання майже ніяких змін не відбулося, однак з'явився ряд помилок у розрахунках. Розрахунки Леонідом Юрченком було надано кожному депутату, і в них чітко показано, що населення становить 24 тисячі. При тому, що в пояснювальній записці зазначено про населення в 17 800 мешканців.

Крім того, депутат вказав, що у зв'язку із невірно розрахованою кількістю населення були здійснені помилкові розрахунки кількості необхідних місць у садочках, та медзакладах, об'ємів води, каналізаційних стоків. 

Під час довготривалої дискусії, присутні у раді депутати заслухали і позицію сільського голови, який розповів про створення рекреаційних зон, очищення ставків та наявності у проекті ще трьох дитсадочків, на один з яких вже завершується розробкуа проектної документації. Присутні тарасівчани слухали сільського голову із явним незадоволенням, адже ситуація із зонами відпочинку, наявністю місць у дитсадках та школах погіршується з року в рік, натомість єдине що стрімко прогресує - це кількість багатоповерхівок у селі.

Активну позицію щодо незатвердження генплану з багатоповерхівками відстоював і депутат районної ради від Тарасівки Андрій Вентов.

Він зазначив, що разом із кількома присутніми на сесії депутатами та мешканцями села, в 2015 році був членом погоджувальної комісії, яка вирішила, що в селі не повинно бути багатоповерхівок, крім вже запроектованих. І затвердження генплану з новими територіями для багатоповерхівок є нічим іншим, ніж порушенням прав громади. Депутат зазначив, що він почуває себе ошуканим, адже брав участь у засіданнях погоджувальної комісії, рішення якої і сільським головою і розробником були проігноровані.

Не менш активно виступали і мешканці громади. Архітектор Іван Пономаренко зазначив про негативні наслідки для села у разі затвердження генплану з багатоповерхівками та привів за приклад ситуацію з інфраструктурою у Крюківщині, сільська рада якої у свій час дозволила затвердити генплан із багатоповерхівками. Мешканець запропонував запровадити мораторій на збільшення кількості населення до того часу, коли село буде забезпечене належною інфраструктурою.

За результатами виступів депутатів та мешканців села та враховуючи настрій громади, сільський голова оголосив про закриття сесії. 

 

Відео сесії можна переглянути за посиланням.

 

 

 

 


Некорекний ввод!
Невірний
захісний код!