Тарасівка Києво-Святошинського району

≡≡
Версія для друку

Моє бачення розвитку Боярської Міської Об’єднаної територіальної громади 

Цей матеріал подається для розумних людей, незаангажованих телебаченням,  тих хто може думати власною головою та робити правильні висновки. Він ніяк не стосується фанатів будь-яких політичних сил і розрахований  на середній клас, як основу будь-якого суспільства.  Цей матеріал розрахований також і на тих представників політичних сил, які піддалися на навмисне розповсюдження інформації представниками олігархів та їх структур про те, що переможець буде з їхнього кола і що основна боротьба буде вестися між двома політичними силами, які почали передвиборчу гонку ще до старту виборчої кампанії, що Ви самі можете оцінити по тих діях, що вже відбулися, це білборди з їхніми обличчями, їхні подачки в різному вигляді, та піар на цьому.

Насправді це робиться навмисне і лише для того, щоб не допустити приходу до влади тих, кому ця влада по праву належить а саме тому простому народу, який ми всі представляємо, і від рішення якого залежить хто переможе в грі, під назвою вибори, між  представниками олігархів чи  народом, який представляє політична партія "Сила Людей" https://cabinet.sylaliudei.ua/.

І ми б хотіли, щоб ці представники політичних сил, які йдуть на вибори кандидатами в депутати теж усвідомлювали свою відповідальність, та в разі нашої з Вами перемоги не стояли осторонь та не перешкоджали виконанню нашої Програми по покращенню рівня життя всіх без виключення представників нашої громади, а допомагали нам у прийнятті рішень для швидшого розвитку та втілення в життя цієї Програми.

Проаналізувавши виборчі програми політичних сил, які йдуть на вибори в  Боярську міську об'єднану територіальну громаду, я дійшов висновку, що всі програми розраховані  лише на проїдання бюджету і короткострокові задачі. Жодною програмою не передбачено стратегії розвитку Боярської міської об'єднаної територіальної громади та шляхи вирішення проблем як міста Боярки так і навколишніх населених пунктів які входять в Боярську міську об'єднану територіальну громаду – яким чином досягти успіху і швидкого розвитку – відкритого і зрозумілого для більшості громадян.

Насправді це не складно і не страшно, якщо ти справді ГОСПОДАРНИК і знаєш та розумієш всі процеси, які принесуть користь,  а які збитки, і головне – ти знаєш, як організувати процес в який буде включена вся громада і цей процес буде не лише на користь нашої громади та навколишнього середовища, а й на користь всієї Держави. Ми можемо стати тим локомотивом, який витягне нас від залежності на енергоресурси та дасть потужний поштовх для розвитку економіки. Економіки збалансованої, на користь всім без виключення членам громади, а не тільки окремим категоріям громадян, наближеним до «тіла» міського голови, без перегинання у бік міста чи села, хоча місто й завинило перед селом за всі роки починаючи з 1917 року.

Для цього небагато й потрібно – всього то – перестати надіятись на когось, що прийде хтось і за Вас все зробить, та дасть Вам хліб з маслом та ще й ковбаси шматок зверху покладе. Кожен з нас, маючи квартиру чи приватний будинок, не доручає ж комусь іншому керувати у себе в господарстві чи квартирі, бо знає, що ніхто краще за нього самого нічого не зробить, це я говорю за нас, за середній клас, який в будь-яких умовах навчився виживати, хоча й маємо в особі нашої влади, в більшості випадків, шулерів, які крутять законодавством , «як циган сонцем». Тут Вам і тарифи на газ, на електроенергію, різні види податків, та що там казати, Ви все це самі знаєте, але чомусь від виборів до виборів купляєтесь на те, що Вам хтось щось зробить і той хтось,  це і робить,  обкрадаючи Вас і Ваших дітей, онуків. Зате є кого лаяти, не себе ж, правда.

Будь-яке планування починається з ідеї, мрії, як зробити так, щоб все робилось на користь всім без виключення мешканцям нашої об’єднаної громади. Щоб було справедливо по відношенню до кожного, відкрито та чесно, щоб приносило прибуток, забезпечувало якісну освіту та медицину, сприяло збереженню навколишнього середовища, щоб було де працювати та відпочивати, займатися спортом, бути захищеним, мати якісні продукти харчування і як зробити так, щоб кожен член нашої громади відчував, що все навколо є його власністю, і відповідно беріг ту, свою, власність.

Здавалося б, таке зробити неможливо, з свідомістю наших людей –  аби де взяти, що погано лежить, кинути сміття будь - де, бо це ж не моє, потім звинуватити владу, яку самі ж і обрали, чому скрізь крадуть і чому все кругом засмічено? Тож як все таки досягти поставленої мрії, яку можна назвати одним реченням –  покращення рівня життя всього населення нашої об’єднаної громади?

Цілком усвідомлюючи, що виконання поставленої мети цілком залежить від вибору наших громадян, ми вирішили звернутись до Вас, розумних представників середнього класу, з проханням підтримати наших представників політичної партії “Сила людей” та забезпечити нашій політичній силі більшість у Боярській міській раді на чолі з нашим представником на посаду міського голови – Юрієм Середою. Так, як наша політична партія є партією середнього класу і відповідно до Статуту партії, членство в Партії може бути припинено, внаслідок безпосереднього свідомого зв’язку з олігархічнім бізнесом, фінансування відбувається  за рахунок членських внесків та благодійних пожертв. Нам досить складно проводити рекламну виборчу кампанію, для роз’яснення всім мешканцям нашої об’єднаної територіальної громади нашої мети та шляху для досягнення цієї мети.

Всі бажаючі підтримати нас фінансово можуть переказувати кошти на розрахунковий рахунок №UA 85 321842 00000 26423040100554  призначення платежу:

+;4;прізвище ім'я по батькові того хто здійснює переказ; його число, місяць, рік народження; його адреса; індентифікаційний код;внесок до виборчого фонду Київської обласної організації політичної партії "Сила людей", Боярка 

нижче приклад, як це виглядає:

 +;4;Іванов Іван Іванович;13.11.1992;м. Боярка, вул. Молодіжна15, кв. 12;1234567891;внесок до виборчого фонду Київської обласної організації політичної партії "Сила людей", Боярка

Керуючись основними принципами діяльності партії  - ми зобов’язуємось діяти законно, відкрито, справедливо, демократично, відповідально. 

Я вважаю, що в Боярській міській об’єднаній громаді має бути як мінімум один представник депутатського корпусу та один староста у виконавчому комітеті від кожного населеного пункту. І буде справедливо, якщо кожен з представників політичної партії «Сила людей»,  що набере найбільшу кількість голосів по своєму населеному пункту і в результаті не пройде до ради внаслідок того, що від міста Боярка буде більше депутатів, ми маємо поступитися в списку відповідно відмовившись від депутатства на користь наших представників від сіл. Бо ми всі вже одна громада і маємо підтримувати одне одного.

Нижче подано моє бачення розвитку Боярської міської об’єднаної територіальної громади та покрокова інструкція для втілення в життя мрії про покращення рівня життя всього населення нашої об’єднаної громади.

Стратегія Розвитку Боярської Міської Об'єднаної Територіальної Громади (далі БМОТГ), Покращення рівня життя населення БМОТГ за рахунок ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ похідними від якого є:

 1. ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ТЕХНОЛОГІЇ – утеплення фасадів об’єктів комунальної сфери, та житлового фонду, утеплення горищ , заміна вікон, дверей, заміна освітлення на енергозберігаючі світильники, встановлення сонячних панелей;
 2. ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ВІДНОВЛЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА – створення умов для співпраці Громади з Владою, для цього прийняття та втілення в життя необхідних регуляторних актів. Збереження та відновлення природоохоронних зон (ліси, парки, сквери, річки, ставки, озера), та визначення їх як рекреаційні зони;
 3. РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА – створення умов для вирощування екологічно чистої продукції, конкуренто-спроможної завдяки використанню теплової енергії та натуральних добрив отриманих від переробки рослинних решток та продуктів життєдіяльності людей та тварин;
 4. ВТОРСИРОВИНА ТА УТИЛІЗАЦІЯ ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ

- Придбати та встановити Біогазові установки, що виробляються в Україні, які дозволяють переробляти відходи тваринництва у вигляді гною, сечі, залишків кормів, рослинні рештки як то трава, листя, в тому числі для очищення каналізаційних стоків у всіх населених пунктах БМОТГ. 

- Придбати та установити Систему переробки відходів за технологією безперервного піролізу CPCom-1.5 (потужність виробництва за вхідною сировиною 1,5 т/год). Наявні всі Сертифікати відповідності;

Для виконання цих чотирьох пунктів необхідно розробити та затвердити регуляторні акти та відповідні Програми по містобудівній політиці, просторовій схемі БМОТГ зі стратегіями розвитку населених пунктів на 20 років з постійним моніторингом та вдосконаленням. 

Провести інвентаризацію всього майна та ресурсів Боярської міської об’єднаної територіальної громади, для визначення їхнього стану, та можливостей для покращення.

Розробити та затвердити (де необхідно), а де вже затверджені Генеральні плани населених пунктів, обов’язково внести зміни та затвердити рішенням сесії, якими передбачено збереження природоохоронних зон (ліси, парки, річки, ставки, озера), та визначення їх як рекреаційні зони. Розглянути можливість встановити земельний податок на землі рекреаційного призначення в 10 – 100 кратному розмірі земельного податку, які будуть використовуватись як землі для будівництва та обслуговування житлових будинків, що знаходяться в прибережних захисних смугах, в лісових насадженнях і т. д. і т. п. Відповідно до законодавства України землі рекреаційного призначення можуть використовуватись лише для сінокосіння та для відпочинку.                                                      Необхідно затвердити:

 • Статут Боярської міської об’єднаної територіальної громади, в якому передбачити пункт в якому староста мав би право зупинити рішення виконавчих органів , які стосується його населеного пункту, якщо ці рішення можуть викликати негативний вплив на мешканців цього населеного пункту. Для проходження цього рішення необхідно було б заручитися підтримкою 50% + 1 голос мешканцями цього населеного пункту.
 • Правила Благоустрою Боярської міської об’єднаної територіальної громади ( далі  Правила Благоустрою), в яких має бути враховано:
 • Порядок ознайомлення з Правилами Благоустрою, а саме Друк Правил Благоустрою, безкоштовне розповсюдження Правил Благоустрою під особистий підпис кожного власника квартири, присадибного будинку, дачі і т. д., що буде означати автоматично, що власники ознайомлені з Правилами благоустрою, та доведуть всі положення цих Правил Благоустрою до кожного проживаючого з власником  мешканця;
 • Програму поводження з Твердими Побутовими Відходами (далі Програма ТПВ), в якій має бути передбачено укладення договору на сортування та утилізацію ТПВ таким чином, щоб кожен власник квартири, присадибного житлового будинку, дачі і т. д. (далі власник домогосподарства) відчував свою особисту вигоду у виконанні ним певних процедур для якісного сортування ТПВ, харчових відходів, рослинних решток, опалого листя, гілок кущів та дерев, що досягається наступним чином: При укладенні такого договору передбачається цільове внесення коштів, як податок на утилізацію ТПВ, власником домогосподарства. Сума внесених коштів має дорівнювати розрахунковій кількості ТПВ на одного громадянина в Боярській міській об’єднаній територіальній громаді помноженій на кількість проживаючих за цією адресою.  При якісному сортуванні  вищевказаних категорій ТПВ, сума сплачена за договором, як податок на утилізацію ТПВ буде йому повернута при закінченні терміну договору, що буде означати фактично безоплатне приймання й утилізацію ТПВ комунальним підприємством Боярської міської об’єднаної територіальної  громади. Якщо сортування власником не проводиться – відповідно кошти не повертаються.  З власного досвіду знаю, як це працює – кожен власник домогосподарства не понесе викидати чи спалювати сміття в непризначені для цього місця, якщо це сміття в нього забирають від його двору. З багатоквартирними будинками трохи складніше, але теж вирішується.

Створення замкнутого циклу переробки продуктів життєдіяльності людини за допомогою новітніх технологічних розробок результатом яких є отримання теплової та електричної енергії, виробництво натуральних добрив у вигляді гумусу(родючого ґрунту). Для цього необхідно:

-  Придбати та встановити Біогазові установки, що виробляються в Україні https://energobiocomplekt.com.ua/biogazovue-ystanovki,  які дозволяють переробляти відходи тваринництва у вигляді гною, сечі, залишків кормів, рослинні рештки як то трава, листя, в тому числі для очищення каналізаційних стоків. Для прикладу,  з 1 тонни гною великої рогатої худоби виходить 50-65 м³ біогазу з вмістом метану 60%, або 150-500 м³ біогазу з різних видів рослин з вмістом метану до 70% https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B8%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D0%B7

- Придбати та установити Систему переробки відходів за технологією безперервного піролізу CPCom-1.5 або CPCom-2.5(потужність виробництва за вхідною сировиною 1,5 т/год або 2,5 т/год ), http://www.pyrolys.net/modeli-kompleksov-Pyrolysis/ua/2.  Продукти піролізу:

 1. Біонафта – (рідке паливо), синтетичний вуглеводень, що може застосуватись як повноцінне котельне паливо для комунального гарячого водопостачання або для виробництва електроенергії, за умови встановлення додаткового обладнання для завершення циклу переробки відходів генеруванням електроенергії;
 2. Синтетичний газ – висококалорійна суміш газів, що утворюється в процесі низькотемпературного піролізу.

Застосування пірогазу:

 • як котельне паливо (для опалення приміщень);
 • для комунального гарячого водопостачання;
 • для виробництва електроенергії, за умови використання турбін та додаткового спеціального обладнання)
 1. Пірокарбон – вугілля, однорідний порошок чорного кольору, інертний твердий залишок процесу безперервного піролізу, який утворюється при утилізації неорганічних відходів (ТПВ, медичних відходів і т. п.), а також деяких видів біомаси

Застосування пірокарбону:

 • реалізація на ринку як тверде паливо;
 • виробництво водовугільного палива;
 • у металургійних процесах виробництва чорних металів;
 • використання в процесі очищення стічних вод;
 • виробництво асфальтового покриття або гумотехнічних виробів;
 • виробництво пластику та фарбників для пластику.
 1. Біовугілля (biochar)– твердий карбонізований залишок безперервного процесу низькотемпературного піролізу біомаси, який відзначається низьким вмістом попелу та високим рівнем пористості. Застосовується для відновлення та знезараження ґрунтів, а також для покращення імунітету сільськогосподарських тварин.

За рахунок пунктів 2. Збереження та відновлення навколишнього середовища; та пункту 4.  Вторсировина та утилізація ТПВ ми даємо можливість сільськогосподарським підприємствам використовувати утворену енергію на створення та функціонування тепличних комплексів з вирощування екологічно чистої продукції, яка користується все більшим попитом, хоча й коштує дорожче. Крім того сільськогосподарські підприємства таким чином стають конкурентно спроможними з відповідними наслідками – реалізацією продукції, створеними робочими місцями, достойними зарплатами та відповідно підвищеною якістю життя.

Як бачимо, при виконанні перших чотирьох пунктів, які тісно переплітаються і доповнюють один одного ми вирішуємо глобальні питання для покращення життя в нашій громаді в гармонії із навколишнім середовищем. Після того, як цей процес налагодиться, будемо включатись в очищення нашого навколишнього середовища, яке було загаджене раніше, та проводити, де можливо, рекультивацію. Крім того вже почнуть надходити перші кошти від реалізації цих проектів та від економії за невитрачені ресурси.  В селах Забір’я, Княжичі, Новосілки, Тарасівка, за можливості ( а вона там є, бо є поля), створення комунальних сільськогосподарських підприємств для того, щоб створити комплекси для переробки харчових відходів з багатоквартирних будинків, відходів тваринництва (великої рогатої худоби), рослинних решток за допомогою біогазових  установок та перетворення відходів в цінні добрива для використання на полях, тепличних комплексах, для вирощування екологічно чистих продуктів харчування, створення власного молокозаводу і т. д. і т. п.

Де взяти кошти на здійснення цих Проектів? Я вважаю, що нам під силу зробити це самим, використовуючи кошти від продажу вторсировини,  яка буде сортуватися нашими мешканцями та за рахунок продуктів від переробки та утилізації ТПВ.

Крім того ніхто не забороняє нам  направити ці Проекти на розгляд Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. І я не виключаю, що вони можуть бути підтримані, адже  ми задіюємо у виконанні цих Проектів інші підприємства України. Всім противникам переробки сміття за новими технологіями – на все обладнання є сертифікація, в тому числі і міжнародна. Схожі комплекси працюють у країнах Європи та мають невелику охоронну зону. Є навіть такі, що знаходяться в середмісті. Де де а в Європі за цим слідкують.

 1. РЕКОНСТРУКЦІЯ СТАРОГО ЖИТЛОВОГО ФОНДУ ТА БУДІВНИЦТВО –Створення комунальної будівельної організації КП Бояркаміськбуд, для реконструкції та будівництва об’єктів соціальної сфери у селах БМОТГ та м. Боярка. Створення виробничої зони на околиці міста(за ТЦ «Епіцентр»), та перенесення виробничої зони з центру міста (територія колишнього заводу «Іскра»). Проектування Громадського Центру та житлової забудови на вивільненій території. Створення умов для праці та відпочинку представникам інтелектуальних професій, для стимулювання їхнього вибору на користь населених пунктів нашої громади, що в свою чергу підвищить податкові надходження для розвитку цих населених пунктів;

Багато хто, вважає, що будівництво багатоквартирних будинків це розвиток, насправді це розвиток не громади а будівельної галузі, причому однобокий, бо він не передбачає створення нормального, раціонального життєвого середовища, а являється лише спробою власників будівельних компаній набудувати умовно «дешевого житла», продати його і зникнути. Це яскраво видно на прикладі с. Крюківщина, де багатоповерхове будівництво пішло шаленими темпами завдяки присутності у складі депутатського корпусу забудовників, які і лобіювали прийняття Генерального плану з доведенням кількості населення с. Крюківщини до 35000 чоловік. При цьому не було враховано потужності діючої інфраструктури, як то вода, каналізація, дороги, школи, дитсадки і т. д. і т. п. Тож я вважаю, що це хибний шлях розвитку. Що ж робити, адже потрібне житло бо всі ж ми розвиваємось, народжуються діти, одружуються, де їм жити? На мою думку, і я впевнений,  що розумні, не заангажовані громадяни нашої громади мене підтримають у цьому. Тож:

 • Створення, (відновлення ) комунальної будівельної організації КП Бояркаміськбуд, щоб було кому будувати та здійснювати виконання Проектів затверджених Боярською міською радою, що дасть відповідно нові робочі місця, нашим людям зарплату, та наповнення бюджету. Крім того буде можливість задіяти цю організацію на виконанні робіт по першому пункту – Енергозберігаючі технології. Далі замість будівництва нових будинків я б радив проводити реконструкцію старого житлового фонду з використанням новітніх технологій. Будуємо нове житло краще та комфортніше, в якому обов’язково має бути передбачено місця для парковки (паркінг) та енергозбереження, я розглядаю навіть встановлення сонячних панелей на дахах будинків. Серед мешканців проводимо конкурс - хто перший цілим будинком готовий переїхати на нове місце проживання, щоб із закінченням будівництва сучасного, комфортного, будинку повернутись назад у свої ж номери квартир, з передбаченим місцем для паркінгу, в я кому гарантовано будуть менші енерговитрати і відповідно менша ціна комунальних послуг, що дасть змогу зменшити в цілому енерговитрати та покращити якість життя наших громадян. Будуючи нові будинки своєю будівельною компанією у нас з’явиться можливість, за рахунок збільшення поверховості, (маю на увазі з 2 - поверхових до 5-ти поверхових, в якому перший поверх використати для паркінгу, мати соціальне житло для надання працівникам соціальної сфери з виплатою фактичної собівартості, яка складає приблизно 200 у. о. за 1 м²  на період від 15 – 20 років за умови, що людина й надалі працюватиме в соціальній сфері. Далі ми матимемо можливість продавати квартири за собівартістю мешканцям нашої об’єднаної громади за умови, що вони там будуть проживати не менше 20 років, а у випадку продажу ними квартири до закінчення цього строку вони мають виплатити різницю до ринкової вартості, що має бути вписано в договорі купівлі – продажу квартири. Це потрібно зробити для запобігання спекуляції на продажу квартир. Крім того, якщо не буде попиту на квартири серед мешканців нашої громади будемо заробляти продаючи  квартири за ринковою ціною.
 • Цілком усвідомлюючи, що інфраструктура у всіх населених пунктах застаріла та вже майже виробила повністю свій ресурс, експлуатація якої приносить як збитки комунальним підприємствам так і підвищені ціни споживачам, за рахунок виробничих втрат, таких як пошкодження труб в тепломережах, водоканалі, необхідно передбачити кошти на модернізацію та відновлення цієї інфраструктури за рахунок коштів, які почнуть надходити через рік від введення в дію нашої стратегії.
 • Використання КП Бояркаміськбуд для реконструкції та будівництва об’єктів соціальної сфери у селах Боярської міської об’єднаної територіальної громади.
 • Створення власної архітектурно-будівельної інспекції, земельної інспекції, екології та навколишнього середовища, інспекції з благоустрою в ЦНАП для надання послуг населенню в найкоротший термін відповідно до Генеральних та Детальних планів населених пунктів мінімізувавши вплив людського фактору. Прийняти Положення про інспекторів територіальної архітектурно-будівельної інспекції, інспекторів земельної інспекції, екології та навколишнього середовища, інспекторів з благоустрою.

    6.  РОЗВИТОК ІНФРАСТРУКТУРИ - в першу чергу ремонт доріг, які з’єднують села нашої громади з центром, заміна старих та           будівництво нових мереж, будівництво та реконструкція, де потрібно, об’єктів соціальної інфраструктури –  школи, дитячі                 садочки, місця відпочинку та дозвілля. Створення велосипедних маршрутів по мальовничим просторам території  БМОТГ.              Пожежне депо, та станція швидкої допомоги має бути створена в с. Жорнівка, щоб зменшити час прибуття за викликом до                найвіддаленіших куточків нашої громади – це с. Перевіз та Новосілки.

 1. СОЦІАЛЬНІ ПРОЕКТИ –

Освіта: виконавши перші 5 пунктів нашої Стратегії ми зможемо наймати вихователів в дитячі садочки та викладачів в школи на конкурсній основі та на контракт, передбачивши вищі оклади чим в навколишніх громадах, з основною вимогою до вихователів та викладачів – якість навчання дітей. Збільшення кількості гуртків для дітей.

Медицина: так як і по освіті – якісна медицина – висока винагорода. Поступовий перехід на страхову медицину, оснащення високотехнологічним обладнанням лікарень, медамбулаторій.

Молодь, спорт – Забезпечення фінансової підтримки місцевих команд з футболу та інших видів спорту.  Встановлення сучасних дитячих  та спортивних майданчиків.

Електронне врядування –  Бюджет участі ОТГ.  Електронні петиції.  Електронне звернення.

Все, що написано вище, має бути виконано створеними комунальними підприємствами, які будуть давати дохід для всієї громади а не окремим громадянам, які хочуть сісти на грошові потоки.

О. В. Іванічев. – Депутат Тарасівської сільської ради 2006 – 2010 років, Голова комісії з благоустрою, житлово-комунального господарства, транспорту та зв’язку, Голова депутатської групи «Відродження» створеної в 2009 році, як реакція на брехню та порушення законодавства України сільським головою Сизоном В. Г.

 Депутат Тарасівської сільської ради 2010 – 2015 років, Голова комісії з благоустрою, житлово-комунального господарства, транспорту та зв’язку, Голова депутатської групи «Гласність, законність, справедливість» ініціатор створення сайту Активної громади Тарасівки http://tarasivka.org.ua/  для висвітлення діяльності Тарасівської сільської ради та сільського голови.

 Організатор спротиву прийняттю Генерального плану в 2015 році на громадських слуханнях, в зв’язку з тим, що за цим генеральним планом наше село було б перетворене на гетто з багатоповерховою забудовою, без інфраструктури та нормального життєвого середовища. Був обраний секретарем Громадських слухань та потім секретарем Погоджувальної комісії. За результатами погоджувальної комісії Генеральний план було погоджено але сільським головою Сизоном В. Г. та інститутом, що розробляв даний Проект генерального плану не було внесено змін, погоджених Погоджувальною комісією до цього Генерального плану. В результаті сільський голова тричі намагався протягнути генеральний план, в тому числі і за допомогою тітушок, в період з 2015 по 2020 рік але так і не протягнув завдяки діям активних громадян Тарасівки. Тож Генплан поки що не прийнятий.

Член Всеукраїнського громадського об’єднання «Інститут Республіка», учасник Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» з 2016 року.

Член політичної партії «Сила людей» з 2020 року.


Некорекний ввод!
Невірний
захісний код!