Тарасівка Києво-Святошинського району

≡≡
Версія для друку

КП повинно надавати відповіді на запит щодо отримання публічної інформації

06.04.2018

Комунальне підприємство є розпорядником публічної інформації, доступ до якої не може бути обмежено.

Такого висновку дійшов Верховний Суд, у справі щодо ненадання кмунальним підприємством запитуваної інформації.

Так, Громадянин звернувся до КП «Малиновський ринок» із інформаційним запитом щодо надання інформації про загальну кількість та повний перелік працівників підприємства із зазначенням їх прізвищ, імен, по батькові та займаних посад.

У відповідь Комунальне підприємство надіслало лист з відмовою, мотивованою тим, що запитувана інформація не підпадає під дію Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Громадянин оскаржив таку відмову у суді та врешті отримав рішення Верховного Суду, яке було винесене на його користь.

У рішенні Суд зазначив що до розпорядників інформації належать, зокрема, юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів. У комунальній власності є майно, у тому числі грошові кошти, яке належить територіальній громаді. Управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування. 

Органами управління комунального унітарного підприємства є керівник підприємства, який призначається (обирається) органом, до сфери управління якого належить підприємство, або наглядовою радою цього підприємства (у разі її утворення) і є підзвітним органу, який його призначив (обрав).

На прикладі Комунального підприємства КП "Малиновський ринок" суд вказав, що його засновником є Одеська міська рада.

Проаналізувавши наведені правові норми та обставини справи Суд прийшов до висновку, що комунальні підприємства створені органом місцевого самоврядування на основі комунального майна та здійснюють свою діяльність від імені територіальної громади, а тому всі прибутки, які отримано комунальними підприємствами від своєї діяльності є також власністю територіальної громади, тобто є бюджетними коштами (комунальним майном).

За таких обставин Комунальне підприємство є розпорядником інформації щодо використання бюджетних коштів, а відповідно до пункту 5 статті 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації" не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами.

 Детальніше з текстом постанови Верховного Суду від 14.03.2018 року у справі № 815/1216/16 можна ознайомитися за посиланням:http://reyestr.court.gov.ua/Review/72791078.

Джерело 

 


Некорекний ввод!
Невірний
захісний код!